• OBIADY W MARCU

• Zapraszamy na obiady do szkolnej stołówki. Cena jednego obiadu wynosi 4,00 zł.

Koszt obiadów w marcu wynosi 84 zł (21 dni). Obiady są płatne w NIEPRZEKRACZALNYM termnie do 15 marca br. na konto nr 53 1050 1331 1000 0022 5834 9683; proszę pamiętać o podaniu imienia i nazwiska dziecka.

Istnieje mozliwość rezygnacji z obiadów w dniach rekolekcji szkolnych (27, 28, 29.03.) po uprzedim zgłoszeniu tego u pań kucharek.

Aby skorzystać z obiadów w stołówce szkolnej, konieczne jest zapisanie się na nie u pań kucharek.

Przypominamy również o konieczności zgłaszania planowanych nieobecności dzień przed wyjazdem. To umożliwi odliczenie płatności za tę nieobecność w następnym miesiącu. W przypadku choroby odliczenie jest możliwe od następnego dnia po zgłoszeniu.

Więcej informacji w zakładce Uczniowie i rodzice.

• OBCHODY 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI W NASZEJ SZKOLE

• Działania, które miały miejsce  w roku szkolnym 2017/2018 ogłoszonym „Rokiem dla Niepodległej”

1. Akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości .

2. Udział naszych uczniów w miejskich obchodach Święta Niepodległości- tworzenie „Żywej okardy Narodowej”.

3. Udział  uczniów klas IV w Miejskim Konkursie Recytatorskim „Bo za naszą Polskę idą w bój”.

4. Szkolny konkurs fotograficzny-miejsca w naszym mieście, regionie upamiętniające wydarzenia z historii

Polski.

5. Przedstawienie historyczne  przygotowane przez klasę IV „c”  „ Legenda o Piaście Kołodzieju”.

6. Udział uczniów  w IV Regionalnym Konkursie Historycznym  „ Śladami przeszłości” organizowanym przez ZST

w Chorzowie.

7. Szkolny konkurs historyczny „ Sławni Polacy i ich dokonania”.

8. Audycja nadana przez szkolny radiowęzeł z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

9. Zajęcia plastyczne „Nasze godło” podczas letnich półkolonii.

Działania zaplanowane  na rok szkolny 2018/2019  ogłoszony „Rokiem Niepodległej”, (w  woj. śląskim świętowany pod hasłem „Polska to wielka rzecz”).

1. Konkurs plastyczny dla klas I-II  „Jaki znak Twój”.

2. Czytanie klasom I-II tekstów patriotycznych  ( wierszyki, legendy ) przez starszych kolegów.

3. Wystawa w bibliotece szkolnej ciekawych książek o tematyce patriotycznej.

4. Ogólnoszkolne dyktando „Ojczyzna , polszczyzna”.

5. Szkolny konkurs poezji patriotycznej dla klas IV- V oraz VII- VIII i klasy gimnazjalne.

6. Szkolny  konkurs plastyczny „100 lat niepodległości Polski” dla klas IV- V oraz VII-VIII szkoły podstawowej

oraz klas  gimnazjalnych.

7. TOP LISTA pieśni patriotycznych przez szkolny radiowęzeł  w dniach 5- 9 XI  o godz. 11.11.

8. Wieczór z piosenka o Polsce ( wspólne śpiewanie przez uczniów znanych utworów patriotycznych).

9. Uroczysty apel z okazji Święta  Niepodległości – inscenizacja oraz wspólne odśpiewanie 4 zwrotek hymnu

państwowego.

10. Szkolny  konkurs historyczny „ Drogi Polaków od niepodległości”.

11. 100 sportowych minut na 100 lecie odzyskania niepodległości.

12. Wystrój  sal  lekcyjnych i korytarzy pod hasłem „ Nasza klasa  biało-czerwona”.

13. Układanie przez uczniów  na lekcjach wychowawczych alfabetu współczesnego patrioty (plakat).

14. Zorganizowanie w szkole dwóch  wystaw „ Ptaki w naszym godle” i „Drogi naszych przodków do wolnej

Polski” oraz spotkania z właścicielami eksponatów.

15. Udział naszych uczniów w kuratoryjnym konkursie epistolograficznym „Opowiem Ci o kraju moich dziadków”.